Jak zachować świeżość, kiedy musisz być gotowy na wszystko?

Jak zachować świeżość, kiedy musisz być gotowy na wszystko?

Jesteś aktywny fizycznie, pracujesz ciężko, a po południami jeszcze lubisz pomajsterkować. Każda z tych sytuacji wymaga od Ciebie gotowości, dużej siły mięśni i zaangażowania. Ale w każdej z tych sytuacji chcesz też zachować pewność siebie i świeżość. Jak zadbać o siebie na treningu, w pracy i podczas wykonywania domowych obowiązków? Podpowiadamy!

Zadbaj o higienę przed planowanym wysiłkiem

Może to wydawać się absurdalne, ale to, czy weźmiesz prysznic przed treningiem, pracą czy remontem mieszkania, będzie miało duży wpływ na Twoje samopoczucie podczas aktywności. Prysznic w letniej wodzie pobudza do działania, dodaje energii i sprawia, że po prostu Ci się chce. Jeśli do tego użyjesz energetyzującego żelu, z łazienki wyjdziesz gotów do działania.

Wybierz też odpowiednie ubranie. Niech to będzie coś przewiewnego, co zapewni komfort nawet podczas dużego wysiłku. Na siłownię lub do biegania wybieraj lekkie termiczne ubranie, które odprowadza wilgoć na zewnątrz. Do pracy załóż wysokiej jakości bawełnianą odzież. Jeśli nosisz techniczne ubrania, niech będą dopasowane do pory roku. Powinny być lekkie, odprowadzać wilgoć na zewnątrz i nie przyklejać się do skóry.

Wybierz odpowiednie kosmetyki ochronne

Jeśli masz skłonność do nadmiernego pocenia, koniecznie sięgaj po pudry antyperspiracyjne do stóp i innych obszarów ciała narażonych na przegrzanie podczas aktywności fizycznej. Nigdy nie zapomina tej o odpowiednim antyperspirancie. Najlepszy będzie taki w sprayu, który szybko wysycha na skórze, a jednocześnie daje jej maksimum ochrony.

Jaki antyperspirant w sprayu wybrać? Postaw na kosmetyk o sprawdzonej formule. Poszukaj takiego, który nie tylko maskuje przykry zapach, ale również zapewnia suchość przez wiele godzin. Takiego kosmetyku z powodzeniem możesz używać nie tylko pod pachami, ale również w innych miejscach narażonych na przegrzanie i nadmierną potliwość.

Nie zapominaj o wodzie

Nie ważne, czy szykujesz się na 40-minutowy jogging, 2-godzinny marsz czy trening na siłowni, z butelką wody nie powinieneś się rozstawać na krok. Odpowiednie nawodnienie pomaga w regulacji temperatury ciała i zmniejsza intensywność pocenia. Pij wodę przed, w trakcie i po treningu. Ta sama zasady dotyczy pracy fizycznej. Niezależnie od pory roku miej pod ręką zawsze wodę, po którą będziesz regularnie sięgał. Nawodnienie to także lepsza koncentracja i sprawności manualne.

Jeśli zimą pracujesz w ciężkich warunkach, poza wodą dobrze jest też czasami sięgać po rozgrzewające napoje. Unikaj jednak takich, które mogłyby zmienić zapach potu, a raczej sprawić, że stanie się on bardziej ostry, wręcz nieprzyjemny. Nawet cebula czy czosnek dodane do rozgrzewającej zupy mogą sprawić, że pot będzie pachniał ostrzej.

Miej przy sobie zapasowe ubranie

Kiedy wiesz, że dzisiaj szykuje się wyjątkowo duży wysiłek i możesz się bardzo spocić, zapakuj do torby ubranie na zmianę. Szczególnie zadbaj o warstwę, która jest najbliżej ciała, a więc bieliznę, skarpety oraz koszulkę. Jeśli to tylko możliwe, przebierz się w przerwie treningu czy pracy, by uniknąć nieprzyjemnego uczucia przylepiającej się odzieży do spoconego ciała.

Dobrym zwyczajem jest mieć przy sobie również nawilżane chusteczki, którymi możesz przetrzeć ciało, gdy będziesz się przebierać. W drogeriach możesz kupić chusteczki dla niemowląt na bazie wody. To najlepszy wybór dla ekspresowego odświeżenia, gdy nie masz dostępu do prysznica.

Artykuł sponsorowany